برای خرید هر دستگاه و ماشین صنعتی ، از لحاظ اقتصادی می بایست به چند نکته دقت کرد :

  1. موقعیت جغرافیایی سرمایه گذاری : “میزان دریافت پروژه” یا به قول عامیانه” کارگرفتن” در هر منطقه از کشور متفاوت است .  بنابراین خریدار میبایست مدت زمان بازگشت سرمایه را با توجه به میزان پروژه های موجود در منطقه خود و پتانسیل های کاری در منطقه به درستی تخمین بزند . بهتر است پروژه های زود گذر و یا مقطعی را جزیی از این کار به حساب نیاورید چراکه خرید یک دستگاه ، انتخاب یک شغل است و باید دید بلند مدت نسبت به آن داشته باشید .
  • فریب گرانی را نخورید: تجربه نشان میدهد گرانی یک دستگاه ملاک شایسته ای برای خوب بودن آن نیست. گاهی گرانی فقط به علت نام خاص برند و یا عملکرد اضافی و بدرد نخور و یا سودجویی فروشنده و یا دلالی است و نمیتواند ملاک مناسب بودن دستگاه برای مشتری باشد. ( با یک کارشناس حتما مشورت کنید)
  • فریب ارزانی را نخورید: معمولا ارزانی های چشمگیر و یا شرایط طولانی در پرداخت بی دلیل نیستند . مطمئن باشید در پشت این پیشنهادهای فریبنده دنیایی از مسائل و مشکلات فنی نهفته است  . همیشه به یاد داشته باشید ” هیچ ارزانی بی دلیل نیست” . (با یک کارشناس حتما مشورت کنید)

کلیات سرمایه گذاری را در نظر بگیرید: برای ایجاد یک کارگاه موفق میبایست علاوه بر هزینه ماشین آلات ، هزینه های مواد اولیه ، هزینه های کارگری و  … هزینه های جذب کار را نیز در نظر داشته باشید چراکه بازار هدف شما بازاری اعتباریست و میبایست بتوانید با چرخش سرمایه نقدی در برابر زمان دریافت حق العمل که گاها میتواند طولانی باشد مقاومت نشان دهید. بنابراین مقداری از سرمایه نقدی خود را برای این منظور نگه دارید.

دانلود مقاله راهنمای جامع خرید ماشین آلات درب و پنجره Upvc و آلومینیوم